Kerststyling voor een heel hotel

Klant
Van der Valk Hotel Amersfoort A1
Locatie
Status
Jaarlijks terugkerend
Jaar
2025
Dienst
Elk jaar wordt het hele Van der Valk Hotel Amersfoort A1 omgetoverd tot kerst. Geen boom bij de ingang en klaar, maar ruim dertig kerstbomen door het hele hotel: de lobby en de ontvangst, de businessruimtes, het live cooking restaurant, Rootz Restaurant en de SIXX Skybar.
December is voor een hotel geen gewone maand. Gasten komen voor een kerstdiner, bedrijven voor hun eindejaarsbijeenkomst, en iedereen die binnenloopt verwacht sfeer. Over de top mag hier, zolang het klopt met de rest van het huis.
De voorbereiding
Het ontwerp komt van Sanne. Zij bepaalt per ruimte de richting in kleur, materiaal en opbouw, zodat het hotel als geheel één verhaal vertelt en elke ruimte toch zijn eigen sfeer houdt. De skybar vraagt iets anders dan een businessruimte, en een gedekte kersttafel in het restaurant weer iets anders dan de ontvangst.
De planning en de inkoop liggen ook bij haar. Het uitgangspunt is slim hergebruiken waar het kan: bomen, verlichting, ornamenten en textiel gaan jaren mee als je ze goed opslaat. Er komt bij wat nodig is om het geheel weer nieuw te laten voelen.
Dat gebeurt in budgetoverleg met de general manager. Zo ligt vóór de uitvoering vast wat er dit jaar kan, en hoeft er tijdens het inrichten niet meer over geld te worden gepraat.
De uitvoering
Met een team van zo’n tien mensen wordt het hotel ingericht, van begin tot eind aangestuurd door Sanne. Ruim dertig bomen worden opgezet en aangekleed, en daar komt alles omheen: de ontvangst en de lobby, de gedekte tafels in het live cooking restaurant en Rootz Restaurant, de SIXX Skybar en de businessruimtes.
Werken met een groot team op deze schaal vraagt regie. Sanne verdeelt het werk, houdt de lijn van het ontwerp vast en loopt na wat klaar is. Elke ruimte moet af zijn, ook de hoeken waar je niet meteen kijkt.
Het resultaat
Wie in december binnenkomt, staat meteen in de kerst. Het hotel voelt warm en uitbundig, en dat werkt door in alles wat er die maand gebeurt: kerstdiners, borrels, bedrijfsbijeenkomsten en gasten die eerst een foto maken en daarna aan tafel gaan.
En na de feestdagen
In januari gaat alles er weer af, wordt het gesorteerd en opgeslagen. Tegelijk wordt gekeken wat volgend jaar opnieuw mee kan en wat vervangen moet. Daar begint de volgende editie eigenlijk al.

Ook kerst in jouw hotel of bedrijf?
Seizoensstyling op deze schaal valt of staat bij de voorbereiding: het ontwerp, de planning en de inkoop op tijd, en een team dat weet wat het doet. Jutte Styling maakt het ontwerp, verzorgt de inkoop, stuurt de uitvoering aan en houdt het budget in de hand — en zorgt dat wat je koopt volgend jaar weer mee kan.
Bekijk hotelinterieur, event styling of zakelijk interieuradvies — of laat hieronder je gegevens achter, dan neemt Sanne contact met je op.
Contact
Bentinckstraat 8, 3861 KW, Nijkerk, Netherlands.
